اولین جلسه کمیته تحلیل تصادفات شهرستانها در بخش خرانق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بخشداری خرانق، اولین جلسه کمیته تصادفات شهرستان  به منظور تحلیل و بررسی نقاط حادثه خیز و جلوگیری و کاهش تصادفات جاده ای در اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خرانق برگزار شد.
در این نشست که با حضور مهندس حاجی صفری معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، مهندس هاتفی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خرانق، سرهنگ مراد بیگی رئیس  بازرسی پلیس راه استان، روسای ادارات ایمنی و حریم و ایمنی و ترافیک و سرگرد آقابابایی فرماندهی پلیس راه یزد طبس برگزار شد جاوید عیدانی بخشدار خرانق بر ضرورت توجه به ایمنی راهها و رفع مشکلات نقاط حادثه‌خیز در مسیرهای جاده ای بخش خرانق تاکید کرد.
"عیدانی" دوبانده نبودن مسیر طریق الرضا (ع) در برخی از قسمتها، تقاطع های غیر اصولی در برخی نقاط و طولانی بودن و یکنواخت بودن مسیر را از عمده دلایل تصادفات و سوانح رخ داده در تصادفات بخش خرانق دانست و خواستار رفع این مشکلات با هماهنگی دستگاههای اجرایی مرتبط شد .
درادامه این نشست ضمن بررسی راههای کاهش حوادث و تصادفات جاده ای در مورد راهکارهای سفری ایمن به ویژه در ایام اربعین و دهه ی آخر ماه صفر و شهادت امام رضا (ع) تبادل نظر شد.
لزوم دوبانده شدن محور یزد طبس و تجهیز 25 کیلومتر قابل افتتاح به الزامات ایمنی ، تصحیح تقاطع های غیر استاندارد و ایجاد استراحتگاههای بین راهی و پیگیری جهت افتتاح مجتمع بین راهی ساغند از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
عیدانی در پایان تصریح کرد: نصب تابلو وعلائم ۱۲کیلومتر مسیرآماده بهره برداری دوبانده یزد طبس و تسریع دراجرایی شدن ادامه این مسیر از جمله نکات مهم موردپیگیری آقای دکتر تابش نماینده محترم مردم اردکان درمجلس شورای اسلامی بود که طی تماس تلفنی با معاونین وزارت راه از سوی این وزارتخانه قول همکاری و توسط استاندارمحترم قول پیگیری داده شد.
چهارشنبه 14 شهریور 1397 | بازدید : 145