فرصت بسیار عالی برای اشتغال روستاییان نیازمند از طریق اعتبارات وام کمیته امداد امام خمینی

فرصت بسیار عالی برای اشتغال روستاییان نیازمند از طریق اعتبارات وام کمیته امداد امام خمینی
با اعلام معاون مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان یزدتسهیلات بانکی مناسب با شرایط ساده جهت ایجاد اشتغال برای نیازمندان فراهم گردیده است.
به گزارش روابط عمومی بخشداری خرانق ، شرایط اخذ وام کم بهره اشتغالزایی برای کلیه افرادی که تحت پوشش بنیادشهید و بهزیستی نبوده و دارای بیمه نباشند و درآمدشان از حداقل قانون کار پایین تر باشد (شامل دختران مجرد، زنان مطلقه و فاقد شوهر، مردان فاقد شغل و جوانان بیکار ) فراهم آمده که افراد واجد شرایط می توانند این وام را با شرایط زیردریافت کنند.
وام به ازای هرنفر اشتغال۵۰میلیون ریال تاسقف ۵ نفر در اختیار استان و به ازای هر نفر بیشتر با تاییدیه از تهران قابل دریافت می باشد.
تسهیلات بانکی با سود بانکی 6درصد،یکسال تنفس و۲سال مشارکت مدنی قابل ارائه خواهد بود.
آخرین مهلت مشمولین جهت معرفی به بخشداری تا دهم مهرماه 97 خواهد بود.
ضمنا افرادی که در شهرها سکونت دارند در صورت ایجادیا توسعه اشتغال در روستاها به شرط تأمین کارگر با شرایط گیرنده وام(تاییدیه کمیته امداد) مجاز به دریافت تسهیلات خواهند بود.
لازم به ذکر است بیشتر مشکلات اداری و بروکراتیک درمورد این وام حذف شده و تنها محل اجرای طرح اشتغال باید به تایید اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی برسد .
بخشدار خرانق درپایان ضمن اعلام انتظار از دهیاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی بخش خرانق در معرفی افراد واجد شرایط این فرصت را گامی مهم در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی اعم از دختران و پسران فاقد شغل در بخش خرانق دانست و بر لزوم اطلاع رسانی صحیح به روستاییان تاکید کرد.
گفتنی ست متقاضیان دریافت وام با شرایط ذکر شده تا۱۰مهرماه فرصت دارند جهت معرفی به بخشداری مراجعه کنند.
شنبه 24 شهریور 1397 | بازدید : 136