برگزاری نخستین جشنواره استانی زردک خرانق

همزمان با شب یلدا
برگزاری نخستین جشنواره استانی زردک خرانق
به گزارش روابط عمومی بخشداری خرانق جلسه هماهنگی نهایی برگزاری جشنواره زردک خرانق با حضور دستگاههای اجرایی و قول مساعد ارگانها برای اجرای هر چه بهتر این جشنواره در محل فرمانداری اردکان برگزار شد.
در این نشست سرکار خانم کرمانیان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اردکان با اشاره به نیاز جامعه به شور و نشاط اجتماعی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره زردک با هدف ایجاد نشاط اجتماعی با تکیه بر محورهای اقتصادی، کشاورزی ومیراث فرهنگی برگزار می شود.
در ادامه جاوید عیدانی بخشدار خرانق برگزاری این جشنواره را آغازی برای فعالیتهای اثر بخش اجتماعی توسط تشکل های مردم نهاد در خرانق عنوان نمود.
عیدانی افزود: این جشنواره بهانه وفرصتی است تا افراد بومی علاقمند درحوزه فعالیتهای اجتماعی با ایجاد انسجام، مسیر تازه ای را درخرانق رقم بزنند.
در ادامه این نشست مهندس بهجتی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت از دعوت و حضور اتحادیه میوه و تره بار استان با هدف کمک به کشاورزان تولید کننده محصول زردک خبرداد و برگزاری این جشنواره را گامی مهم در جهت حمایت از بخش کشاورزی به ویژه در روستاها خواند.
دکتر شکراللهی رئیس اداره ورزش و جوانان اردکان نیزاز رقابت  تیمهای ورزشی بومی و محلی درحاشیه  برگزاری این جشنواره خبر داد.
مهندس مشتاقیان رئیس اداره میراث فرهنگی با پراهمیت خواندن حضور گردشگران داخلی و خارجی در این جشنواره خواستار توجه ویژه به محور گردشگری و توریستی در  این جشنواره شد و برای حضور گردشگران داخلی و خارجی در این فستیوال قول مساعد همکاری داد.
نماینده جهادکشاورزی نیز از اعلام آمادگی سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان برای تقویت بنیه ی علمی جشنواره خبر داد و برای برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه کاشت و داشت و برداشت محصول زردک اعلام آمادگی کرد
متألهی رئیس فنی و حرفه ای شهرستان اردکان نیز در ادامه از کمک این سازمان درزمینه جذابیت بیشتر نمایشگاه عرضه محصولات سنتی و غذاهای محلی و صنایع دستی خبر داد.
در پایان این نشست محسن فتاحی دبیر نخستین جشنواره استانی زردک خرانق زمان برگزاری جشنواره را روزهای پایانی  آذرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و مشورت با کشاورزان منطقه زمان برگزاری جشنواره زردک از اواسط آذر ماه به روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸و۲۹آذر ماه موکول شد.
چهارشنبه 23 آبان 1397 | بازدید : 100